نشست هم اندیشی رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اساتید و نخبگان دانشگاهی برگزار شد

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی؛

نشست هم اندیشی رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اساتید و نخبگان دانشگاهی برگزار شد

نشست هم اندیشی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و جمعی از اساتید و صاحب نظران اقتصاد در سازمان امور مالیاتی برگزار شد.

شنبه، ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ | Article Rating

http://www.intamedia.ir/news/ID/27850

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در این جلسه که جمعی از اساتید دانشگاه و نخبگان برجسته حضور داشتند، دکتر سید محمد هادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با ارائه گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای سازمان امور مالیاتی در دوره تحولی جدید، بر لزوم تداوم برگزاری جلسات هم اندیشی و آسیب شناسی با اساتید دانشگاه، نخبگان و صاحب نظران تاکید کرد. 
دکتر سبحانیان در ادامه با بیان اینکه رویکرد سازمان این است که از دهک های تروتمند جامعه مالیات ستانی انجام شود، گفت: مشاغل و اصناف فقط چهار درصد از درآمدهای مالیاتی کشور را پرداخت می‌کنند. 
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از پرداخت بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت و بالغ بر هفت هزار میلیارد به ورزش همگانی در سال‌جاری خبر داد و اظهار داشت: برای اینکه مردم با فراغ بال نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند باید محل مصرف مالیات ها برای جامعه تشریح شود. 
دکتر سبحانیان، هوشمندسازی نظام مالیاتی را پلی برای عبور از مالیات ستانی سنتی به مدرن  دانست و گفت: راهبردمان این است که تمام فرآیند های مالیاتی را الکترونیک کنیم. 
گفتنی است در این جلسه، اساتید و صاحبنظران حاضر در جلسه به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود درباره موضوعات مالیاتی چون، اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، پایه های جدید مالیاتی، شناسایی مودیان جدید مالیاتی و مقابله با فرار مالیاتی پرداختند.

تصاویر

  • نشست هم اندیشی رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اساتید و نخبگان دانشگاهی برگزار شد

Demo Description


توضیحات

This will close in 20 seconds