شناسایی ۱۴۰ مودی دارای رفتار مشکوک به شرکت صوری
صدور برگ تشخیص مالیاتی 120 هزار میلیارد تومانی در راستای رفع موانع تولید
نمایش همه
مطابق خود اظهاری افراد در سامانه مودیان، مالیات سیستمی محاسبه می شود

مطابق خود اظهاری افراد در سامانه مودیان، مالیات سیستمی محاسبه می شود

مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی در حوزه هوشمندسازی:

مطابق خود اظهاری افراد در سامانه مودیان، مالیات سیستمی محاسبه می شود

دستیار و مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در هوشمندسازی نظام مالیاتی گفت: مبنای مالیات ستانی این است که اصل را به خوداظهاری مودی بگذاریم و طبق خوداظهاری افراد، مالیات سیستمی محاسبه می شود.

دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Article Rating

http://www.intamedia.ir/news/ID/29963

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد نوری دستیار و مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی در حوزه هوشمندسازی نظام مالیاتی در نشست مسئولان مالیاتی با نخبگان بیان داشت: سال‌های گذشته یکی از آرزوهای پیشکسوتان حوزه مالیات این بود که ساختاری فراهم شود تا به طور پیش فرض مالیات مودی را محاسبه کند، اکنون شاهد این اتفاق هستیم که برای نخستین بار از فروردین ماه اظهارنامه های پیش فرض مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۲ بصورت سیستمی محاسبه می شود.

دستیار و مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی در حوزه هوشمندسازی با بیان اینکه قوانین و نرخ های متفاوتی در حوزه مالیات وجود دارد و برای تسهیل این موضوع، سامانه مودیان را با نرخ های متعدد پوشش دادیم، گفت: به منظور تسهیل و عادلانه شدن محاسبات در سامانه مودیان برای کالاها و خدمات، شناسه عمومی و تخصصی قرار دادیم.

نوری در ادامه به سه پایه اصلی مالیات یعنی درآمد، مصرف و ثروت اشاره کرد و گفت: در مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی (مالیات بر شرکت‌ها) عقب ماندگی خاصی در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته نداریم اما در بحث مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی عقب ماندگی وجود دارد که لازمه جبران آن، توسعه ظرفیت محاسبه مالیات به ویژه با تکیه بر داده‌ها است.

وی تصریح کرد: طبق «قانون تسهیل تکالیف مودیان» تمام هزینه‌های مربوط به صدور صورتحساب الکترونیک را دولت متقبل شده به نحوی که مودی دیگر لازم نیست هزینه ای بپردازد. البته اگر مودی بخواهد خدمات تکمیلی یا  مشاوره ای از شرکت های معتمد در یافت کند، باید یک هزینه ای را بپردازد.

تصاویر

  • مطابق خود اظهاری افراد در سامانه مودیان، مالیات سیستمی محاسبه می شود

Demo Description


توضیحات

This will close in 20 seconds