احکام مالیاتی قانون ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی کولبری و ملوانی
اطلاعیه شماره 29- مزایای تسریع در اقدامات مربوط به تکمیل اظهارنامه دوره چهارم سال 1402
نمایش همه
مزایای تسریع در تکمیل اظهارنامه پیش فرض مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1402

مزایای تسریع در تکمیل اظهارنامه پیش فرض مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1402

سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد:

سازمان امور مالیاتی کشور طی اطلاعیه ای، تکالیف مودیان در خصوص تکمیل اظهارنامه پیش فرض زمستان ۱۴۰۲ از طریق سامانه مودیان را اعلام کرد.

شنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Article Rating

http://www.intamedia.ir/news/ID/30606

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، بر اساس اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور مشمولین عضو سامانه مؤدیان موظفند اظهارنامه پیش‌فرض ارزش‌افزوده دوره چهارم سال ۱۴۰۲ که توسط سازمان امور مالیاتی کشور و با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه مودیان تهیه شده را بر اساس اطلاعات خارج از سامانه تکمیل و مسترد نمایند.

متن اطلاعیه مذکور به شرح زیر است:

اطلاعیه ۲۹- مزایای تسریع در اقدامات مربوط به تکمیل اظهارنامه دوره چهارم سال ۱۴۰۲

با عنایت به مفاد ماده ۳ قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، مشمولین عضو سامانه مؤدیان موظفند اظهارنامه پیش‌فرض ارزش‌افزوده دوره چهارم سال ۱۴۰۲ که توسط سازمان امور مالیاتی کشور و با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه مودیان تهیه شده را بر اساس اطلاعات خارج از سامانه تکمیل و مسترد نمایند؛ لذا با توجه به پایان مهلت ثبت صورتحساب‌های الکترونیکی دوره زمستان در سامانه مؤدیان، مؤدیان محترم می‌بایست ضمن بررسی صورتحساب‌های ثبت شده در کارپوشه خود، تمامی معاملات خود که به دلایل مختلف از جمله:

  1. عدم صدور صورتحساب الکترونیکی توسط فروشنده،
  2. عدم ارسال و ثبت صورتحساب‌های الکترونیکی فصل زمستان در فرصت تعیین شده جهت صدور تا ثبت صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان،
  3. عدم ارسال و ثبت موفق صورتحساب در سامانه مودیان که بدلیل ایراد در صورتحساب با خطا مواجه شده،
  4. عدم ارسال صورتحساب‌های ثبت شده در سامانه‌های دولتی از قبیل سامانه جامع تجارت ایران و سامانه ثبت الکترونیکی معاملات نفتی (ثامن)  که توسط متولیان امر به سامانه مودیان ارسال نشده است
  5. و سایر موارد

در کارپوشه اختصاصی خود در سامانه مؤدیان برای آن صورتحساب الکترونیکی ثبت نشده است را در اظهارنامه دوره چهارم (زمستان) سال ۱۴۰۲ در ستون خارج از سامانه مؤدیان و در ردیف‌های مربوطه ابراز نمایند.

شایان ذکر است برای تمامی اطلاعات ثبت شده در ستون خارج از سامانه مؤدیان در ردیف‌های مختلف، مؤدیان مکلف به انجام تکالیف قانونی از جمله تکالیف مربوط به ماده ۱۶۹ قانون مالیاتهای مستقیم با رعایت آیین‌نامه اجرایی تبصره ۳ آن و سایر رویه‌های قبلی موضوعه می‌‎باشند.

چنانچه عدم ابراز موارد فوق در اظهارنامه مالیات بر ارزش‌افزوده، موجب کتمان، بیش‌اظهاری مالیات و عوارض خرید، کم‌اظهاری مالیات و عوارض فروش یا تأخیر در پرداخت مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش‌افزوده شود، بخشودگی جرایم آن از چارچوب دستورالعمل شماره ۲۰۰/۳۷۶۶/د مورخ ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ خارج است.

تصاویر

  • مزایای تسریع در تکمیل اظهارنامه پیش فرض مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1402

Demo Description


توضیحات

This will close in 20 seconds