مطابق خود اظهاری افراد در سامانه مودیان، مالیات سیستمی محاسبه می شود
افق روشن اقتصاد ایران با اصلاح ساختارهای مالیاتی/ مالیات ستانی عادلانه از طریق هوشمندسازی
نمایش همه
صدور برگ تشخیص مالیاتی 120 هزار میلیارد تومانی در راستای رفع موانع تولید

صدور برگ تشخیص مالیاتی 120 هزار میلیارد تومانی در راستای رفع موانع تولید

سرپرست مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی:

سرپرست مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی گفت: از زمان تصویب قانون و قابلیت مطالبه مالیات بر اساس احکام بندهای (ب) و (پ) ماده ۱۷ قانون رفع موانع تولید، تاکنون به ارزش بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برگ تشخیص مالیاتی صادر شده است.

دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Article Rating

http://www.intamedia.ir/news/ID/29966

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، شاهین مستوفی سرپرست مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور در نشست هم اندیشی با نخبگان کشور گفت: براساس بند (ب) ماده ۱۷ قانون رفع موانع تولید ۸۳ هزار میلیارد تومان برگ تشخیص مالیاتی صادر شده همچنین مطابق بند (پ) قانون مذکور، این عدد معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه فراریان مالیاتی همیشه یک گام جلوتر از بقیه هستند، گفت: برنامه سازمان امور مالیاتی بهره گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان برای شناسایی ‌و جلوگیری از فرار مالیاتی است. یکی از تمهیداتی سازمان امور مالیاتی در امر مبارزه با فرار مالیاتی، سامانه سوت زنی است که به واسطه آن طی ۲ سال اخیر ۴۲ هزار گزارش دریافت و پس از شناسایی متخلفین، رسیدگی ها و مطالبات مالیاتی را در دستور کار قرار دادیم.

وی بیان کرد: آیین نامه موضوع ماده ۲۱۹ قانون مالیات‏های مستقیم، «خط مشی رسیدگی و دریافت اظهارنامه مالیاتی را برای سازمان امور مالیاتی کشور و مودیان» مشخص کرده و بر اساس اصلاحی که در سال ۱۴۰۰ انجام شد، اشخاص حقیقی فاقد فعالیت اقتصادی نیاز به تسلیم اظهارنامه نخواهند داشت.

مستوفی گفت: سازمان امور مالیاتی برای آنکه اشخاصی که درآمدشان پایین است بتوانند از ماده ۱۰۰ بهره مند شوند، ضرایب تعدیلی را در محاسبه مالیات مقطوع درنظر گرفته که بخشی عمده این مودیان در زمره مالیات صفر قرار دارند.

سرپرست مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی بیان کرد: به استناد ماده ۱۴۳؛ کالاهایی که در بورس فروش می‌رود مشمول معافیت ۱۰ درصدی کالایی می‌شود، همچنین شرکت های فرابورس نیز مشمول تخفیف پنج درصدی مالیات می‌شوند.

تصاویر

  • صدور برگ تشخیص مالیاتی 120 هزار میلیارد تومانی در راستای رفع موانع تولید

Demo Description


توضیحات

This will close in 20 seconds