50 درصد مؤدیان اظهارنامه‌های پیش‌فرض ارسال کردند
با الکترونیکی شدن پرداخت مالیات بر ارث، زمینه بهره مندی از سپرده‌های متوفیان تسهیل شد
نمایش همه
جزئیات درآمدهای مالیاتی سال 1402/ تحقق 108 درصدی درآمدهای پیش بینی شده در بودجه

جزئیات درآمدهای مالیاتی سال 1402/ تحقق 108 درصدی درآمدهای پیش بینی شده در بودجه

سازمان امور مالیاتی کشور؛

براساس گزارش سازمان امور مالیاتی کشور، در سال ۱۴۰۲ درآمدهای مالیاتی با تحقق ۱۰۸ درصدی نسبت به بودجه مصوب همراه شده است.

شنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Article Rating

http://www.intamedia.ir/news/ID/29863

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۸۰۵ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (حدود۴۷۲ هزار میلیارد تومان) رشد ۷۱ درصدی و نسبت به بودجه مصوب تحقق ۱۰۸ درصدی را نشان می دهد.

بنابر این گزارش، از مجموع درآمدهای مالیاتی سال ‏۱۴۰۲، بیش از ۴۸۴ هزار میلیارد تومان (معادل ۶۰ درصد) از محل مالیات‏‏های مستقیم شامل مالیات بر اشخاص حقوقی با ۳۱۳ هزار میلیارد تومان، مالیات بر درآمدها با ۱۴۲ هزار میلیارد تومان و مالیات بر ثروت با ۲۸ هزار میلیارد تومان می باشد.

همچنین در سال ۱۴۰۲، بیش از ۳۲۱ هزار میلیارد تومان (معادل ۴۰ درصد) از محل مالیات بر کالاها و خدمات  وصول گردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۱ درصدی و نسبت به بودجه مصوب تحقق ۱۰۶ درصدی را نشان می دهد.  

در سال ۱۴۰۲،‏ سهم مالیات مشاغل ۶ درصد از کل وصولی در حدود ۵۱ هزار میلیارد تومان و سهم مالیات کارکنان بخش خصوصی و عمومی ۱۰ درصد از کل وصولی، حدود ۸۰  هزار میلیارد تومان می ‏باشد.

شایان ذکر است وصول و همچنین رشد درآمدهای مالیاتی با تکیه بر اطلاعات شفاف، دقیق و بدون فشار بر مؤدیان کنونی و خوش حساب و از طریق شناسایی مؤدیان جدید، تمرکز بر پایه‌ های جدید مالیاتی و مقابله بیش از پیش با فرار مالیاتی با تکیه بر هوشمندسازی نظام مالیاتی و تقویت مالیات ستانی عادلانه صورت گرفته است.

تصاویر

  • جزئیات درآمدهای مالیاتی سال 1402/ تحقق 108 درصدی درآمدهای پیش بینی شده در بودجه

Demo Description


توضیحات

This will close in 20 seconds