مزایای تسریع در تکمیل اظهارنامه پیش فرض مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1402
پیشرفت‌های چشمگیر در نظام مالیاتی / سیستم مالیاتی عادلانه‌تر و کارآمدتر شده است
نمایش همه
اطلاعیه شماره 29- مزایای تسریع در اقدامات مربوط به تکمیل اظهارنامه دوره چهارم سال 1402

اطلاعیه شماره 29- مزایای تسریع در اقدامات مربوط به تکمیل اظهارنامه دوره چهارم سال 1402

یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Article Rating

http://www.intamedia.ir/news/ID/30580

با عنایت به مفاد ماده ۳ قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، مشمولین عضو سامانه مؤدیان موظفند اظهارنامه پیش‌فرض ارزش‌افزوده دوره چهارم سال ۱۴۰۲ که توسط سازمان امور مالیاتی کشور و با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه مودیان تهیه شده را بر اساس اطلاعات خارج از سامانه تکمیل و مسترد نمایند؛ لذا با توجه به پایان مهلت ثبت صورتحساب‌های الکترونیکی دوره زمستان در سامانه مؤدیان، مؤدیان محترم می‌بایست ضمن بررسی صورتحساب‌های ثبت شده در کارپوشه خود، تمامی معاملات خود که به دلایل مختلف از جمله:

  1. عدم صدور صورتحساب الکترونیکی توسط فروشنده
  2. عدم ارسال و ثبت صورتحساب‌های الکترونیکی فصل زمستان در فرصت تعیین شده جهت صدور تا ثبت صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان
  3. عدم ارسال و ثبت موفق صورتحساب در سامانه مودیان که بدلیل ایراد در صورتحساب با خطا مواجه شده
  4. عدم ارسال صورتحساب‌های ثبت شده در سامانه‌های دولتی از قبیل سامانه جامع تجارت ایران و سامانه ثبت الکترونیکی معاملات نفتی (ثامن)  که توسط متولیان امر به سامانه مودیان ارسال نشده است و
  5. سایر موارد

در کارپوشه اختصاصی خود در سامانه مؤدیان برای آن صورتحساب الکترونیکی ثبت نگردیده است را در اظهارنامه دوره چهارم (زمستان) سال ۱۴۰۲ در ستون خارج از سامانه مؤدیان و در ردیف‌های مربوطه ابراز نمایند.

شایان ذکر است برای تمامی اطلاعات ثبت شده در ستون خارج از سامانه مؤدیان در ردیف‌های مختلف، مؤدیان مکلف به انجام تکالیف قانونی از جمله تکالیف مربوط به ماده ۱۶۹ قانون مالیاتهای مستقیم با رعایت آیین‌نامه اجرایی تبصره ۳ آن و سایر رویه‌های قبلی موضوعه می‌‎باشند.

چنانچه عدم ابراز موارد فوق در اظهارنامه مالیات بر ارزش‌افزوده، موجب کتمان، بیش‌اظهاری مالیات و عوارض خرید، کم‌اظهاری مالیات و عوارض فروش یا تأخیر در پرداخت مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش‌افزوده شود، بخشودگی جرایم آن از چارچوب دستورالعمل شماره ۳۷۶۶/۲۰۰/د مورخ ۲۸/۰۱/۱۴۰۳ خارج است.

Demo Description


توضیحات

This will close in 20 seconds