پیام تبریک رئیس کل سازمان امور مالیاتی به مناسبت سال نو
وصول بالغ بر 110 هزار میلیارد تومان از ابر بدهکاران ناشی از پیگیری پرونده های فرار مالیاتی و بازپس گیری مالیات از ذی نفعان واقعی و مطالبات دولتی
نمایش همه
محاسبه مالیات بر ارزش افزوده با نرخ 10 درصد به ‌موجب قانون بودجه سال 1403 می باشد

محاسبه مالیات بر ارزش افزوده با نرخ 10 درصد به ‌موجب قانون بودجه سال 1403 می باشد

روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور؛

روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده (۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۳ به میزان یک واحد درصد (از ۹درصد به ۱۰ درصد)، به ‌موجب قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور بوده و سازمان امور مالیاتی صرفا مجری قانون می باشد.

یکشنبه، ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ | Article Rating

http://www.intamedia.ir/news/ID/29342

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دفتر روابط عمومی و فرهنگسازی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به مطلب سایت خبری تابناک مورخ ۵ فروردین ۱۴۰۳ با عنوان «اولین تنبیه سازمان امور مالیاتی در جهت تعمیق رکود تولید و کاهش رفاه مردم» اعلام کرد: بنا به اصل ۵۱ قانون اساسی، هیچ نوع مالیات وضع نمی شود مگر به موجب قانون، موارد معافیت و بخشودگی و تخفیف مالیاتی به موجب قانون مشخص می شود. بنابراین با عنایت به بند «ر» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۳، نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده (۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده به میزان یک واحد درصد (از ۹ درصد به ۱۰ درصد) ، به عنوان سهم دولت افزایش می یابد.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان امور مالیاتی، به ‌موجب قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و به منظور تامین منابع لازم برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری، کشوری و صندوق فولاد، نرخ مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای سال ۱۴۰۳ به میزان یک واحد درصد افزایش یافته است.

گفتنی است مؤدیان مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده در موارد عرضه کالا و خدمات مشمول (به استثنای کالاهای خاص موضوع ماده (۲۶) قانون مالیات بر ارزش افزوده که دارای نرخ های جداگانه ای می باشند)، مکلف اند از ابتدای سالجاری و در زمان صدور صورتحساب مالیات و عوارض ارزش افزوده را به نرخ ده (۱۰) درصد در صورتحساب درج و از خریدار دریافت نمایند.

تصاویر

  • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده با نرخ 10 درصد به ‌موجب قانون بودجه سال 1403 می باشد

Demo Description


توضیحات

This will close in 20 seconds