احکام مالیاتی قانون بودجه سال 1403 ابلاغ شد
دانه درشت‌ها در تور مالیات / فشار مالیاتی از گُرده ضعفا برداشته شد
نمایش همه
سازوکارهای حمایتی تحقق شعار سال با لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم میسر می شود

سازوکارهای حمایتی تحقق شعار سال با لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم میسر می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

سازوکارهای حمایتی تحقق شعار سال با لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم میسر می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم را نیازمند ساوزکارهای جدی و مناسب دانست و گفت: پیشنهاد لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر برخورداری تولیدکنندگان از معافیت‌های بیشتر می ‌تواند به تحقق این شعار کمک کند.

دوشنبه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ | Article Rating

http://www.intamedia.ir/news/ID/29735

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، شهریار حیدری نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص پیشنهاد مطرح شده در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم مبنی بر کاهش مالیات تولید از ۲۵ به ۱۵ درصد و افزایش مالیات بر سرمایه و دارایی تصریح کرد: این سیاست درستی است و در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده قرار گرفته است. مالیات یک ابزار در دست دولت‌هاست که‌ می ‌توانند از آن در راستای سوق دادن سرمایه ‌ها به سمت سرمایه گذاری‌های مولد استفاده کنند

وی پیشنهاد لایحه مذکور در خصوص برخورداری بخش تولید از معافیت‌های مالیاتی را مثبت ارزیابی‌ کرد و ادامه داد: هر چقدر معافیت مالیاتی بخش تولید را افزایش دهیم، بر جذابیت این حوزه اضافه‌ می‌کنیم. به این ترتیب، مردم تمایل پیدا می‌ کنند که سرمایه ‌هایشان را در بخش مولد اقتصاد به کار بیندازند. بنابراین، شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم محقق‌ می ‌شود.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که هنوز نتوانسته ایم از سرمایه ‌های موجود در کشور به نحو احسنت استفاده کنیم و آن‌ها را به سمت و سوی درستی سوق دهیم. به نحوی که فعالیت‌های تولیدی جذابیت زیادی برای سرمایه گذاران ندارند و سرمایه‌های راکد سودآوری بیشتری دارند. باید این شرایط را تغییر دهیم. اعمال سیاست‌هایی مانند کاهش مالیات بخش تولید و افزایش مالیات بر سرمایه و دارایی‌ می‌تواند کمک کننده باشد.

حیدری گفت: کاهش مالیات عملکرد بخش تولید به اشتغال آفرینی و رونق اقتصادی بیشتر و در نهایت افزایش جذابیت تولید و ورود بیشتر مردم به بخش مولد اقتصاد منجر می‌شود. مجلس آمادگی لازم را برای تصویب این لایحه دارد و امیدواریم که هر چه سریع تر در دستور کار مجلس قرار گیرد تا تصویب این لایحه حمایتی از تولید باشیم.

منبع: قدس آنلاین

تصاویر

  • سازوکارهای حمایتی تحقق شعار سال با لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم میسر می شود

Demo Description


توضیحات

This will close in 20 seconds